Boyasız Göçük Düzeltme

Boyasız Göçük Düzeltme Kavacık – Beykoz İstanbul (PDR) işlemi dolu ve park hasarı sonucunda boyanın zarar görmediği kaportada oluşan ezilmeye uygulanan bir onarım yöntemidir. Piyasada yağlı çekiç veya vakumla onarım olarak bilinen bu yöntem son birkaç yılda ek ekipmanların kullanılması sayesinde araçların kaportasında oluşan pek çok hasarların orijinal boyasına zarar vermeden onarılması mümkün hale gelmiştir.

Kapı, kaput, çamurluk, tavan bagaj vb. gibi alanlarda oluşan çeşitli vuruklar, taş darbeleri, dolu hasarları vb. gibi göçüklerin aracınızın orjinalliğine zarar vermeden ve her hangibi bir boya işlemi uygulamadan yapılan düzeltme işlemidir.

Boyasız Göçük Düzeltme (PDR) tekniği sayesinde aracın orijinalliği bozulmaz, ikinci el satışında değer kaybına uğramaz. Düzeltme işleminde etkili bir sonuç alınabilmesi için kaportada göçük bölgesinde ki sacın uzamamış olması ve boyanın zarar görmemiş olması gerekir. Daha önce hasar görmüş, macunlanıp boyanmış sac ve alüminyum alaşımlı paneller üzerindeki göçüklerin giderilmesinde bu onarım tekniği kullanılmaz.

Böyle durumlarda macunun ve boyanın çatlama ihtimali çok yüksektir. Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme (PDR)  işleminde, üzerinde göçük bulunan panelin arkasına özel aletlerle ulaşılır dışa doğru masaj yöntemi ile göçük düzeltilir. Dünyada üretilen araçların panel arkalarına ulaşılabilme %85-90 oranındadır. Ulaşılamayan veya arkası kapalı olan  (kapı direkleri, tavan direkleri, arka çamurluk vb) bölgelerdeki göçükler ve dolu hasarlarını yapıştırmalı, göçük çektirme seti ile yüksek oranda düzeltilebilir. Onarımı boyasız Kaporta Göçük Düzeltme (PDR)  tekniği ile yapılamayan kaporta göçükleri geleneksel yöntemlerle düzeltilip boyanmak durumundadır.

AUTO SİHİR

AutoSihir olarak sektörde 40 yıllık tecrübe ve uzman kadromuzla teknolojik alt yapımızla aracınızda oluşan dolu ve park hasarların da sizlere hızlı, güvenilir ve tam müşteri memnuniyeti hizmeti vermekteyiz. Dolu ve Park hasarlarınızda Boyasız Göçük Onarımı için lütfen randevu alınız

Open chat
1
Auto Sihir'e Hoşgeldiniz.
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?